SLAVLJE PRVE PRIČESTI

15.06.2014

Sunčano i prekrasno jutro nedjelje 15. lipnja osvanulo je drugačije za 58 prvopričesnika naše župe. Naime, oni su na svečanoj nedjeljnoj misi u 9:00 sati po prvi puta primili svoga Spasitelja Isusa Krista i s njime se intimno sjedinili.

Svečanost je započela kada su se svi prvopričesnici našli kod župnog dvora da bi se fotografirali i složili u procesiju koja je zatim išla prema župnoj crkvi. Baš za ovu priliku prvopričesnici su se pripremali dugo pjevajući sa voditeljicom zbora „Ribari sv. Jakoba“ Ljubicom Crnčec s kojom su uvježbali pjesme i vjeroučiteljicama Marinom Benč i Anicom Čerepinko koje su ih pripremile za samo slavlje prve pričesti gdje su osim sudjelovanjem na misi, prvopričesnici sudjelovali recitacijama, u prinosu darova i molitvom vjernika.

Kad je došlo vrijeme pričesti, prvopričesnici su po prvi puta primili Tijelo Isusa Krista u svoje duše, a nakon pričesti slijedila je zajednička zahvala za tu veliku ljubav koju im je Isus dao. Također su se zahvalili svim roditeljima i obiteljima, učiteljima i svećenicima koji su ih pratili do ovog velikog trenutka.

Na kraju slavlja slijedila je mala okrepa u našem Pastoralnom centru bl. Alojzije Stepinac.