SUSRET KRIZMANIKA SA ZAJEDNICOM TOTUS TUUS

05.04.2014
Ove subote, 5. travnja 2014. naši su se krizmanici sudjelovali na jednodnevnom susretu sa zajednicom Totus Tuus iz Čakovca.

Program je započeo riječima dobrodošlice i igrom upoznavanja gdje je bio i dogovoren program i pravila za daljnji tijek susreta. Nakon zagrijavanja i upoznavanja slijedilo je „slavljenje“ tj. pjevanje Bogu kako bi se srca lakše otvorila za kateheze i svjedočanstva koja su slijedila.

Nakon slavljenja krizmanici su imali malu pauzu, a nakon toga prikazan im je bio scenski prikaz „Adam i Eva“ u kojem su mladi Zajednice na slikovit način dočarali grijeh prvih ljudi i njihov izgon iz raja. Poslije scenskog prikaza bilo je jedno svjedočanstvo člana zajednice koji je ispričao svoj put i život prema Kristu. Nakon svjedočanstva slijedio je rad po grupama u kojima su krizmanici govorili o ljubavi Božjoj u njihovim životima.

Poslije rada u grupama slijedio je ručak, nakon kojeg su se krizmanici i mladi preselili izvan dvorane te su ondje igrali društvene igre. Poslije je slijedila kateheza o Duhu Svetom i njegovim darovima nakon koje su krizmanici opet sudjelovali u radu po grupama u kojima su zajednički raspravljali koji su to darovi Duha i gdje će im koristiti.

Rad u grupama završio je zajedničkom pripremom za svetu ispovijed u kojem su posebno dečki i cure mogli vidjeti primjer kako naša duša postaje prljava svakim grijehom kao što se u čašu čiste vode unutra polako dodaje zemlja, a ispovijed je ta koja čisti dušu te onda postaje opet čista. Krizmanici su zatim sudjelovali na ispitu savjesti gdje su mogli pripremiti i ispitati svoje savjesti, a nakon čega je uslijedio i sakrament sv. ispovijedi. Poslije ispovijedi izmolili smo zajedno krunicu i proslavili svetu misu, a onda smo još pola sata ostali u meditaciji, pjesmi i klanjanju pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Naše cjelodnevno druženje završilo je u večernjim satima uz pjesmu i ples ispred pastoralnog centra.