Tri svećenika u svom rodnom mjestu proslavila svoje jubileje

19.07.2015
Župnik Župe svetog Jakoba u Prelogu, prečasni Antun Hoblaj proslavio je 40 godina svećeništva. Kanonik prvostolnog Kaptola zagrebačkog dr. Alojzije Hoblaj, brat preloškog župnika i don Stjepan Vinko, svećenik Zadarske biskupije proslavili su 45. obljetnicu svećeništva.

U nedjelju, 19. srpnja u Štrukovcu je proslavljeno mjesno proštenje Majke Božje Škapularske ili Gospe Karmelske svečanim euharistijskim slavljem.

Uz slavlje proštenja služena je misa zahvalnica vezana uz jubileje trojice svećenika rođenih u Štrukovcu. Župnik Župe svetog Jakoba u Prelogu i donjomeđimurski dekan, prečasni Antun Hoblaj proslavio je 40 godina svećeništva. Kanonik prvostolnog Kaptola zagrebačkog i dugogodišnji profesor Bogoslovnog fakulteta u Zagrebu, velečasni dr. Alojzije Hoblaj, brat preloškog župnika i don Stjepan Vinko, svećenik Zadarske biskupije proslavili su 45. obljetnicu svećeništva.

Svečanoj svetoj misi prisustvovali su uz domaćeg selničkog župnika veličasnog Tomislava Leskovara, msgr. Antun Perčić koji je održao i propovijed, Antun Štefan, Blaž Horvat, Josip Horvat, Josip Ružman, Krunoslav Novak, Tomislav Antekolović i Tomislav Kos. Dvanaestorica svećenika kao dvanaest apostola.

Uz brojne vjernike iz Selničke župe, susjednih i drugih naselja, slavlje su uveličali i župljani Preloga, predvođeni njihovim gradonačelnikom Ljubomirom Kolarekom, članovi pastoralnog vijeća župnog Caritasa i misijske skupine iz Župe svetog Jakoba, članovi Kulturne udruge Seljačka sloga Prelog, te članovi Dobrovoljnog vatrogasnog društva Prelog. Misi je prisustvovao i gradonačelnik grada Mursko Središće Dražen Srpak. Svečanost su pak posebno lijepo uveličali i članovi Zrinske Garde Čakovec.

U euharistijskom slavlju do izražaja je došla iskrena zahvalnost slavljenika, te emotivna povezanost vjernika sa slavljenicima uz iskrene čestitke i darove.

U ime župe Selnica, darovima i riječima zahvale obratio se župnik Tomislav Leskovar te izrazio koliko je župa ponosna na svoje svećenike.

Preloški župljani uz riječi zahvalnosti darovali su svojeg domaćeg župnika Antuna Hoblaja, a Ljubomir Kolarek, gradonačenik grada Preloga također se zahvalio na obostranoj suradnji. Članovi Crkvenog odbora Selnica, Josip Hoblaj, Ivan Vršić i Dominik Hrženjak uz riječi zahvale a u ime mještana Štrukovca poklonili su zahvalnice.

Štrukovec je ponosan na svoje svećenike koji su ovdje započeli svoje svećeničko poslanje, te je na zaista lijepi način obilježio tri obljetnice služenja Bogu.